Stacja Meteo Karpacz

Stacja Meteo Podkowa Leśna - pomiary Meteo on-line Karpacz Stacja Meteo Podkowa Leśna - pomiary Historia pomiarów Karpacz

Stacja Meteo Karpacz – Pogoda on-line – jest zlokalizowana w pobliżu Posterunku Meteorologicznego IMiGW w Karpaczu, dzięki czemu terenowe warunki pomiarowe obu stacji są zbliżone. Stacja ma za zadanie zaprezentować przykładowe możliwości przyrządów pomiarowych, oprogramowania i sposobu internetowej wizualizacji pomiarów oferowane przez LAB-EL.

Świątynia WangKarpacz to wspaniałe miejsce do spędzenia urlopu, niezależnie od pogody i pory roku. Łagodne stoki, zróżnicowane szlaki turystyczne, wyciągi narciarskie, schroniska górskie (np. Strzecha Akademicka) oraz zabytki architektury (np. Świątynia Wang – fot. obok), w połączeniu z ogromną i zróżnicowaną bazą noclegową oraz obfitą gastronomią, pozwalają na zorganizowanie niezapomnianego wypoczynku w Karkonoszach każdemu, niezależnie od jego wymagań i możliwości finansowych. Liczne i dobre drogi pozwalają na dojazd samochodem bez korków przez takie miejscowości jak np. Jelenia Góra lub Wałbrzych.

Pozycja stacji: 50°4644“N 15°4607“E (stacja na mapie google)